وبلاگ

محصولات شرکت مبتکران صنعت رویش یار در بین 9 ایده برتر در حوزه شیلاتی کشور قرار گرفت

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رییس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور امروز دوشنبه در رویداد کارآفرینی نوآورانه دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی حوزه شیلات با اشاره به روند انتخاب ایده‌ها و طرح‌های برتر شیلاتی در حوزه فناوری در قالب این رویداد گفت: تلاش‌های یک ساله در فعال‌سازی حوزه صنعت شیلات با کمک تولیدکننده‌ها، اتحادیه‌ها و بخش خصوصی منجر به شناسایی و معرفی ۹ ایده و طرح برتر و انعقاد ۳۶ تفاهم‌نامه در حوزه نیازهای فناورانه شیلات شده که امروز ۱۱ مورد آن با حضور رییس سازمان تات، دبیر امنیت غذایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس سازمان شیلات ایران امضا شدند.

محمود بهمنی افزود: ۱۷۷ نیاز فناورانه در قالب ۹ محور تخصصی طی امسال با کمک فعالان صنعت شیلات کشور، بهره‌برداران و ذی‌نفعان، سازمان شیلات و کاروان ترویجی در راستای رفع نیازهای فناورانه این بخش با تاکید بر شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله در زمینه‌های ماهیان سردابی، گرمابی، میگو، جلبک و سایر آبزیان، فرآوری آبزیان، صید و صیادی و پرورش ماهی در قفس احصا شدند.

وی اظهار داشت: پس از بررسی، این نیازهای فناورانه به مراکز مختلف همچون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک‌های علم و فناوری، وزارت علوم، دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی اعلام شدند که در نهایت ۸۸ ایده و طرح برتر فناورانه در راستای رفع نیازهای فناورانه حوزه شیلات را از مجامع علمی دریافت کردیم که پس از تشکیل کارگروه تخصصی و ارزیابی بر اساس شاخص‌های تعیین شده، ۴۰ ایده پذیرفته و از بین آن ۹ ایده و طرح برتر شناسایی شدند.

گفتنی است؛ در رویداد کارآفرینی نوآورانه دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی حوزه شیلات، از تعدادی از فناوران برتر بخش شیلاتی با اهدای لوح، تقدیر شد .

 

 

لینک خبر : https://www.www.areeo.ac.ir/fa-IR/AREEO/1/news/view/16954/182602/Staging

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایتمان استفاده می کنیم. با مرور این وب سایت، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.